Home

Inmar-Therm specjalizuje się w branży solarnej od 2002 roku, oferując swoim klientom nowoczesne instalacje solarne oparte na zastosowaniu nowatorskich, innowacyjnych technologi w oparciu o wiodących producentów.

Kolektory słoneczne – instalacja

Oferujemy całą gamę możliwości zastosowania kolektorów słonecznych do podgrzewania nie tylko ciepłej wody użytkowej, ale również wspomagania centralnego ogrzewania, podgrzewania basenu, ogrzewania podłogowego, podgrzewania podjazdu czy też wykorzystania energii cieplnej do jakichkolwiek celów technologicznych. Instalujemy kolektory słoneczne na terenie miast Częstochowa, Lubliniec, Myszków, Zawiercie, Kłobuck i innych woj. śląskiego.

Na jakie korzyści możemy liczyć po zamontowaniu instalacji solarnej?
Poprawnie dobrane instalacje solarne, montowane w domach jednorodzinnych, pozwalają zmniejszyć o ok. 60% roczne zużycie tradycyjnej energii niezbędnej do ogrzewania wody użytkowej. Tak dobrane instalacje pokrywają zazwyczaj do 95% zapotrzebowania na ciepło w okresie od kwietnia do września.

Jak długi jest okres zwrotu kosztów instalacji solarnej?
Okres zwrotu kosztów poniesionych na inwestycję w instalację solarną wynosi około kilku lat, przeciętnie około; 5-7 lat. Należy wspomnieć że im większe jest w obiekcie zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, tym szybciej nastąpi zwrot poniesionych nakładów finansowych. Na okres zwrotu naszych nakładów pozytywnie wpływają również dotacje, dofinansowania w każdej możliwej formie.

Czy kolektory grzeją wodę w pochmurny dzień?
Tak. Jednakże ilość docierającego do powierzchni Ziemi promieniowania słonecznego w pochmurny dzień jest zmniejszona lecz wystarczająca by kolektory mogły wspomagać podgrzew wody. Jeżeli występuje gęste zachmurzenie lub chmury są typowo deszczowe to należy się liczyć z koniecznością dogrzania wody z zastosowaniem innego źródła ciepła.

Zaufaj sprawdzonym instalatorom instalacji słonecznych!

Pierwszą instalację solarną zbudowaliśmy już w 2003 roku.

Jeśli jesteś zainteresowany zbudowaniem instalacji solarnej w swoim gospodarstwie domowym lub instytucji, masz dodatkowe pytania dotyczące kosztów, dofinansowania budowy instalacji słonecznej – zadzwoń do nas już dziś – tel. 662 421 300, lub napisz e-maila. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Nasze certyfikaty: